NOVINKA

Rodinný pivovar Zichovec - TEKUTÝ CHLEBA 15° 0,7l (Žitná IPA)

Restaurace s pekárnou Eska z pražské čtvrti Karlín je již neodmyslitelnou součástí tamní gastronomické kultury. Jejich chleby jsou už prakticky..

141 Kč /ks
Koupit Skladem
Restaurace s pekárnou Eska z pražské čtvrti Karlín je již neodmyslitelnou součástí tamní gastronomické kultury. Jejich chleby jsou už prakticky legendární a přináší nám obrovskou radost, že se naskytla příležitost použít jejich neprodané kusy jako surogát části sladu v nové IPA. Chleba, který jsme použili, se jmenuje „33“ pro jeho 33% podíl žita, proto jsme i my použili 33% žitného sladu.

Užití žita v pivu není žádná novinka, propůjčuje mu specifický charakter, který je citelně peprnější než tradiční sladovaný ječmen a skvěle se proto komplimentuje s chmelovou hořkostí. Pro Tekutý Chleba jsme proto vybrali chmely a režim chmelení typický pro západní pobřeží Spojených států. Výsledkem jsou citrusové, ovocné a pryskyřičné tóny a vyšší hořkost, která díky žitu opravdu vynikne.

Objem (ml):     750
Stupňovitost:     15°
Alkohol (%):     6,5
Styl:    India Pale Ale
Typ Obalu:     lahev sklo
 

Rodinný pivovar Zichovec

Zichovec je rodinný řemeslný pivovar, který vaří pivo od roku 2012. Rádi experimentujeme a přinášíme na trh zajímavé kombinace chutí, které nejsou pro klasické pivo běžné. V poslední době se nejvíce zaměřujeme na svrchně kvašená piva typu ALE, NEIPA a tzv „kyseláče“ s přídavkem ovoce.
 
Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení

Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací